Dijital Reklam Alanları

Image

Sosyal Medya Reklamları

Image

Arama Motoru Reklamları

Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları Arama Motoru Reklamları

Google Arama Ağı Reklamları reklamlarınızın görüntülenebileceği, aramayla ilişkili web sitelerinden oluşan bir ağdır.

– Arama sonuçlarınız için lokasyon hedef kitle belirleyebilirsiniz bu sayede ürününüzle ilgilenen hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

– Arama Ağında reklam verdiğinizde, kullanıcılar anahtar kelimelerinizden biriyle bağlantılı terimlerle arama yaptığında reklamınız google arama sonuçlarının en üst 3 ve en alt 3 sonucunda yer almaktadır.

– Arama ağı reklamlarında sadece reklamlarınıza tıklandığında para ödersiniz.

Yandex Türkiye Reklam Portal Ağı’nda Yandex’in Haberler, Haritalar, Hava Durumu servislerinde görüntülü reklamlarınızı, hedef kitle ve portal ağında coğrafi hedefleme de yapabilirsiniz.

Görüntülü Arama Reklamı — belirli bir ilgi alanına sahip ziyaretçi kitlesini çekmek için en kullanışlı yollardan biridir. 

Bu reklam ürünü hem görüntülü hem arama reklamlarının özelliklerini barındırır:

Görüntü reklam özelliği

Ürün ya da hizmetleriniz ile ilgilenen hedef kitleye yapılan gösterimler

Geniş hedef kitleye erişim.

İnternet dünyasında müşterilerinizin hizmetinizi veya ürününüzü ilk ziyarette satın alma oranı %3 dür. Geriye kalan %97 ise ziyaretçilerinizin gezdikleri web sitelerinde dolaşırken sizin firmanızın reklamlarını görüp tekrar sitenize girerek satın alma eğiliminde bulunmalarına yeniden pazarlama denilmektedir.

Sattığınız belirli ürünlerle ilgili bir resim ve ayrıntılı bilgiler içeren bir reklam türüdür.

– Alışveriş reklamları, Google Arama’da (metin reklamlardan ayrı olarak) ve Google Alışveriş’te kendi kutularında görünür (belirli ülkelerde).

– Farklı satıcılara ait alakalı Alışveriş reklamları, bir kullanıcının arama terimlerine dayalı olarak görüntülenir.

– Alışveriş reklamları oluşturmak için, Google Merchant Center’da ürün bilgilerinizi hazırlar ve AdWords’te Alışveriş kampanyaları oluşturursunuz.