Açık Hava Reklamcılığı

Image

Açık Hava Reklamcılığı

Açık Hava reklamlarının en önemli özellikleri arasında, hedef kitlesine kolayca farkedilebilen ve akılda kalıcı yöntemlerle ulaşmasıdır.

Üç boyutlu ve iki boyutlu tabelalar ve totemler, ATM kabini reklam uygulamaları, banner, billboard, bigboard, megaboard, bina giydirme uygulamaları, cam üzerine uygulanan grafikler, çatı reklamları, çatı üstü reklam panoları, çift taraflı panolar, çok yüzlü panolar, duvar/alın reklamları, hareketli ve yanıp sönebilen reklamlar, ışıklı panolar/levhalar/tabelalar, kabinli reklam panoları, kiosk köpük reklamlar, kule reklamları, LED ekranlı reklamlar, neon reklamlar, otobüs durağı reklamları, pencere reklamları, poster panelleri, taşıt giydirme uygulamaları, vinil üzerine baskılanan ve sergilenen reklamlar, yer grafikleri, yere monte reklam panoları, yönlendirme panoları ve levhaları, zeplin ve balon reklamları gibi açık havada geniş halk kitlelerine ulaştırılan, iletişim araçları vasıtasıyla sunulan her türlü reklam faaliyetlerine Açık Hava Reklamcılığı denir. Açıkhava Reklamcılığı reklam verenlerin görsel ve yazılı basın araçlarından sonra en çok reklam verdiği üçüncü reklam aracıdır. Günümüzde televizyon reklamları ve bunun destekçisi olan radyo, gazete ve dergi reklamları tek başına reklam verenlere yetmemektedir. Çünkü gelişen teknolojiyle birlikte aile yapısı ve yaşantısı dolayısıyla sosyal çevre ve iş yaşamı da değişmiştir. Artık toplumda daha çok okuyan ve çalışan bireyle karşı karşıyayız, yani insanlar evde daha az vakit geçiriyor, her gün iş, okul vs sebeplerle evden dışarı çıkıyorlar.

İşte bu Açık Hava Reklamcığına ilginin artmasına sebeptir. Çünkü reklam verenler, potansiyel müşteri ile iletişim kurabilecek her türlü reklam ortamını kullanmak istemekte ve bu isteği de düşük maliyetlerle çok büyük kitlelere ulaşabilen ve reklamı yapılan ürün veya hizmeti tekrar tekrar göstererek akılda kalıcılığını sağlayan Açık Hava Reklamcılığı ile gerçekleştirebilmektedirler.

Neden açıkhava?

• Açıkhava reklamları oldukça güçlü ve kalıcı tanıtım araçlarıdır.
• Diğer reklam çeşitlerine göre daha düşük maliyet ile daha geniş kitlelere ulaşma imkânı sağlar.
• Hedef kitle açısından tümüyle maliyetsizdirler. İnsanlar bu reklamlara ulaşmak için bir harcama yapmak zorunda değildirler.
• Toplumun her kesimine ulaşmak mümkündür.
• Sürekli aktif reklamlar olup, bilinçaltına hitap eder.
• Büyüklük ve görsel açıdan reklam için daha uygun mecralardır.
• En önemlisi ise; reklam hedef kitlenin iradesi dışında sürekli olarak görüş alanı içerisindedir. Zaping yapamaz, sayfayı çeviremezler.

Açıkhavada
Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

Markanızı Anadolu'nun bir çok şehrinde titiz bir çalışma ile hedef kitlenize ulaştırırız.

Güvenli Ticaret

Titiz Hizmet

Hızlı Raporlama